چاپ        ارسال به دوست

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه خبرداد؛

کسب رتبه اول در ارزشیابی جامع تحقیقات و فناوری توسط دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

به گزارش وبدا/ دکتر محمد حسین ساقی ضمن اعلام خبر فوق در گفتگو با وبدا اظهار کرد:فرآیند ارزشیابی جامع تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی برای نخستن بار به صورت برخط و بر پایه محورهای تولید دانش، ساختار تحقیقات و فناوری، تولید فناوری تعیین شده است.

وی افزود: در این ارزشیابی همچنین برای اولین بار سنجش و ادغام ارزشیابی حوزه فناوری و ارتباط با صنعت برای تمامی دانشگاه‌ها با توجه به نگاه کشور به جهش تولید و رفع موانع آن انجام پذیرفت

معاون تحقیقات و فناوری اضافه کرد: توجه ویژه به ارتقا کیفیت مستندات پژوهشی و رعایت اصول اخلاق در پژوهش‌های علوم پزشکی و رعایت وابستگی سازمانی استاندارد دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم‌ پزشکی جهت بازیابی کلیه مستندات پژوهشی به ‌منظور حضور موثر‌تر در نظام‌های رتبه‌بندی بین‌المللی از جمله نکات مهم در این ارزشیابی می باشد.

دکترساقی تصریح کرد: در فرآیند ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری سال 1399، علاوه بر استخراج شاخص‌های تولید دانش ، ساختار تحقیقات و فناوری، نیروی انسانی پژوهش محور، کمیته‌های تحقیقات دانشجویی ، اخلاق در پژوهش‌های علوم پزشکی به همراه شاخص‌های بخش تولید فناوری  مورد ارزشیابی قرار گرفته است.

وی بیان داشت: بر این اساس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در ارزشیابی جامع تحقیقات و فناوری سال 1399، موفق به کسب "رتبه  اول  در بین دانشگاههای علوم پزشکی تیپ سه"و رتبه ۲۰ در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور شد.

دکتر ساقی ادامه داد :همچنین این دانشگاه در محور تولید فناوری "رتبه اول" و در محورهای تولید دانش و ساختار تحقیقات و فناوری "رتبه سوم در بین دانشگاههای علوم پزشکی تیپ سه" را به خود اختصاص داد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ضمن قدردانی از تلاشهاي مديران و کارشناسان به ویژه حمايت هاي رييس محترم دانشگاه، تلاش هاي خانم دكتر قراط و دكتر غلامي و همه پژوهشگران،خاطرنشان کرد: برآنیم تا با انجام اقدامات پژوهشی و بهره گیری از تجربیات و دستاوردهای تحقیقاتی به روز، در راستای ارائه خدمات هر چه بهتر به مردم شریف منطقه، در حوزه سلامت از پیشگامان این عرصه باشیم./آزاد١٣:٤٥ - يکشنبه ٤ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٦١٨    /    تعداد نمایش : ١٠١٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: